IndieGameDevs tapeta użytkownikaAdmin

Ants Game

  • Właściciel:
    Admin
  • Blog pokazano: 1036
  • Blog polubiono: 4
photo
Skąd pomysł na Grę o mrówkach?

Kocham zwierzęta, chodowałem różne gatunki, a w maju tego roku zakupiłem sobie królową z kilkoma robotnicami i larwami. Zrobiłem im formikarium, które zawiera leże i piękną piaskową arenę z cudownym korzeniem, mchem, wszystko to znalazłem w ogrodzie.

Jak to na początku nowego nabytku nastąpiła ogromna fascynacja. Codziennie obserwowałem mrówki i chyba mnie zaczarowały i kazały napisać o sobie grę ;)

Pierwsze co zrobiłem to napisałem szybko algorytm narodzin mrówek. W momencie kiedy zaczynało brakować pożywienia królowa miała zwalniać składania jaj, a jak już kompletnie z...

photo
Czy łatwo znaleźć pomoc przy tworzeniu gry?

Fajnie jest z kimś pogadać, współpracować, uzyskać feedback zanim jeszcze gra zostanie wydana. Wydaje mi się że pomoc jest potrzebna, jednak aktualnie raczej ciężko ją znaleźć. Jednak to tylko moje odczucia.
Przez kilkanaście lat pracowałem jako programista wolontariusz, oferując swoje umiejętności za darmo osobom, które tego potrzebowały, współpracowałem z osobami niepełnosprawnymi. Wtedy też pisałem gierki na PC i ze znalezieniem pomocy grafików nie było najmniejszego problemu. Wiele lat temu ludzie sobie bezinteresownie pomagali, mam wrażenie że czasy się diametralnie zmieniły i t...

Zobacz pozostałe blogi użytkownikaAdmin